Piast znów pokazał charakter na własnym boisku. Gorący wtorkowy wieczór nie wskazywał na tak wielkie emocje w rozgrywkach pomiędzy Piastem a KS Borek. Piłkarze gospodarzy wyszli na to spotkanie po bardzo trudnym i męczącym meczu z KS Wieczysta i jak to nasz zespół uwielbia, straciliśmy dwie szybkie bramki po błędach w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy.

Wynik 0:2 mógłby wpłynąć negatywnie na inne drużyny ale nie na Piasta. Piłkarze szybko otrząsnęli się po błędach i konstruowali coraz to groźniejsze akcje, których wynikiem były liczne dośrodkowania w pole karne Borku i strzały z dystansu. Jeszcze w pierwszej połowie Nasz Kapitan Hubert Owca wpakował piłkę do bramki gości z bardzo dobrze wykonanego rożnego przez Norberta Rydzyka. Ten gol dał wiarę w końcowe zwycięstwo drużyny z Wołowic. Każda kolejna akcja była coraz groźniejsza w wykonaniu całego zespołu Piasta, czego wynikiem był rajd Norberta Rydzyka wszerz boiska i precyzyjny strzał po ziemi który znalazł drogę do bramki Gości. Wynik do przerwy 2:2 – zaczynamy mecz od Nowa. Druga połowa to jeszcze silniejsze ataki Piasta i bramkowe sytuacje po których piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki Borku.

Jednak Piast pokazał charakter i walczył o każdy centymetr trawy na boisku co przyniosło upragnionego gola na wagę ważnych trzech punktów. Mecz z Wieczystą pokazał zespołowi Piasta że można grać ładnie i właśnie to się stało. Piłka była podawana między zawodnikami gospodarzy jak po sznurku aż dotarli oni przed pole karne gości gdzie szybkim podaniem z pierwszej piłki Klaudiusz Kaczkowski znalazł lukę między obrońcami i skierował ją prosto do Rafała Tomczaka. Napastnik Piasta wykazał się wielką siłą i ustawił sobie dwóch obrońców Borku na plecach i pokonał bezradnego bramkarza Gości. Bramka ta dała nowe siły piłkarzom Piasta i tylko pech przeszkodził w podwyższeniu wyniku. Ważne trzy punkty zostają w Wołowicach i obecnie Piast posiada ich już 21 w ligowej tabeli.

W ramach 24 kolejki KEEZA KO Kraków II Piast jedzie na trudny teren do Kraków powalczyć o kolejne punkty z rezerwami Hutnik Kraków. Mecz ten odbędzie się 16.05.2021 o godzinie 17:00.🥇Piszcie w komentarzu kto waszym zdaniem powinien zostać MVP dzisiejszego meczu